Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

Dětský seriál o myslivosti v České televizi

Dětský seriál o myslivosti v České televizi

Dětský seriál o myslivosti v České televizi

 
Dětský seriál o myslivosti v České televizi Cyklus s názvem S Hubertem do lesa odstartuje už 7. září v 16:40 hodin na ČT D. Připraveno do vysílání je zatím 16 dílů. V ČT právě v těchto dnech dokončují nový seriál o české přírodě a myslivosti. Hrdinou je lovecký pes Hubert a děti Eliška s Filipem. Pod laskavým a hlavně moudrým dohledem dědečka - pana hajného - zažívají napínavá dobrodružství, při kterých poznávají různé druhy zvěře, způsob pěstování lesa nebo třeba skrytý život netopýrů.

Jeden díl bude rovněž věnován přikrmování zvěře a nezapomnělo se ani na rybáře, včelaře, sokolníky nebo ornitology. "Našim cílem bylo zábavnou formou dětem ukázat, že v přírodě se stále dají prožít úžasná dobrodružství. Od dob seriálu "Přátelé Zeleného údolí" se změnila nejen televizní tvorba, ale hlavně děti samotné. Mobil a internet jsou pro ně samozřejmostí, sociální sítě jsou jejich hřištěm. Stále ale mají touhu zažít něco úchvatného a umí se nadchnout pro to, co je doopravdy zaujme. A přesně na to v "Hubertovi" sázíme," říká dramaturg pořadu Martin Horálek. Tvůrci tak poněkud paradoxně chtějí dětské diváky přesvědčit hlavně k tomu, aby se zvedli od televizních a počítačových obrazovek a prožili nikoliv virtuální, ale skutečná dobrodružství v lesích a na loukách. Podobný seriál samozřejmě nelze připravit bez spolupráce s renomovanými odborníky a s mnoha rozličnými institucemi.

"V úvodní fázi jsem námět konzultoval především s Jaroslavem Kostečkou, který nám nakonec pro natáčení půjčil i svého křepeláka. Protože se většina natáčení odehrávala na jižní Moravě, hledali jsme logicky odborné zázemí na Lesnické fakultě MU v Brně, což se podařilo zejména v osobě Martina Ernsta. V díle o srnčí zvěři bychom se neobešli bez pomoci Pavla Scherera a do světa netopýrů nás zase vpustil Tomáš Bartonička. Takhle bych ale mohl pokračovat dlouho, protože prakticky v každém díle jsme měli nějakého odborného poradce, který nejen garantoval obsahovou správnost, ale často také otevíral dveře tam, kde bychom jako "televizáci" marně bušili," přibližuje Horálek. Štáb rovněž natáčel v lokalitách Školního lesního podniku Křtiny, v oboře Obelisk Lednicko-valtického areálu, v židlochovické bažantnici nebo v okolí Nových Mlýnů.

A co by autor námětu popřál novému seriálu na jeho startu? "Hlavně, aby děti bavil. A kdyby v některém z nich zažehl jiskřičku zájmu o přírodu, o zvěř a o myslivost, byl bych navýsost spokojen. Myslivost považuji za jeden z nejkrásnějších darů, které jsem v životě dostal. A každý normální chlap přeci touží předat ty nejcennější věci ze svého života svým dětem - mladým, kteří tu pomyslnou štafetu jednou převezmou. Tudíž v této perspektivě také považuji seriál S Hubertem do lesa za jednu z nejlepších věcí, která se mi v životě zatím povedla," uzavírá člen Klubu autorů při ČMMJ Martin Horálek.
 

Autor: MK

 


Partneři webu

Petice Vraťme život do krajiny Honitba roku Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.