Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

FACE má nového prezidenta!

FACE má nového prezidenta!

 
Federace mysliveckých organizací pro myslivost a ochranu přírody (FACE) má po včerejších volbách nového prezidenta. Odstupujícího Dr. Michl Ebnera nahradí Torbjörn Larsson. 

Přejeme novému prezidentovi spoustu úspěchů, pevné nervy a vytrvalost při boji za práva myslivců na půdě evropského parlamentu v Bruselu. 
 

Jediný kandidát na nového prezidenta FACE, Torbjörn Larsson, byl jednomyslně zvolen delegáty evropských mysliveckých organizací. Má za sebou bohaté zkušenosti s řešením pestrého spektra otázek souvisejících s lovem a ochranou přírody. V současné době je předsedou Švédské asociace pro lov a management volně žijící zvěře (Svenska Jägareförbundet). Předtím působil po dobu pěti let jako krajský prezident organizace, osm let byl členem národní rady a stal se zodpovědným za mezinárodní záležitosti a pozorně sledoval práci FACE.

Torbjörn Larsson opustí své současné postavení prezidenta Aliance norských myslivců, kterým byl zvolen v dubnu 2018, aby čelil novým výzvám jako prezident FACE. Oznámil své strategické cíle pro své předsednictví: „Prioritou mého předsednictví bude přezkoumání zaměření a cílů FACE.“ Zdůraznil také význam „solidarity mezi evropskými loveckými oblastmi za účelem zachování a propagace jedinečných mysliveckých kultur Evropy. Rozmanitost členů je jednou z našich nejsilnějších stránek. Jsme různorodí, ale sjednoceni naší vášní pro lov, střelbu a ochranu zvěře.“

Mimo jiné také posílá vzkaz českým myslivcům, že si váží jejich práce a zejména zvládnutí situace ohledně Afrického moru prasat, kterou vyzdvihl také euro komisař pan Vytenis Andriukaitis, který vystoupil během Valného shromáždění FACE a vyjádřil silnou podporu role evropského loveckého společenství v ochraně volně žijících živočichů a potírání řady vážných chorob zvěře, zejména afrického moru prasat. FACE také přivítal Dallas Safari Club jako nového člena.

Nově zvolené předsednictvo FACE se skládá z devíti místopředsedů: Dr. Volker Böhning (Německo), Gian Luca Dall'Olio (Itálie), Christopher Graffius (Velká Británie), Claus Lind Christensen (skandinávská oblast), Linda Dombrovska (Baltské státy), John Flannery (Atlantická oblast), Lino Farrugia (Středomořská oblast), Dragan Šormaz (jihovýchodní Evropa) a Srečko Žerjav (středoevropská oblast). Dr. Laurens Hoedemaker z Nizozemska byl zvolen novým generálním pokladníkem.

Odstupující prezident Dr. Michl Ebner poděkoval všem členům FACE za podporu během posledních tří let. Popřál jim další úspěchy při prosazování společných zájmů myslivosti na evropské úrovni.

Závěrem bychom rádi vyzdvihli práci FACE, kterou momentálně provádí na půdě evropského parlamentu. Díky jejich pilné práci se zlepšují podmínky pro Evropské myslivce na půdě evropského parlamentu. FACE se zasloužilo o vznik pracovní skupiny pro myslivost, tzv. Hunting Intergroup, jejichž členové jsou členové evropského parlamentu.

FACE hájí naše zájmy a doufáme, že se jim bude dařit i nadále!

 
 
 


Partneři webu

Petice Vraťme život do krajiny Honitba roku Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.