Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

Klub vábičů byl založen v roce 2010 jakožto zájmový klub Českomoravské myslivecké jednoty.
 
Iniciátory založení klubu byli všichni ti, kteří se podílejí na organizaci mistrovství republiky a mistrovství Evropy ve vábení jelenů, jmenovitě pánové Jan Kupka, Václav Svoboda, Petr Šeplavý a Jiří Kasina.
 
Hlavním posláním Klubu je zejména sdružovat myslivce, kteří při své myslivecké činnosti využívají vábení zvěře jakožto lovecké metody nebo metody k pozorování a obeznání zvěře, sdružovat sběratele a výrobce různých druhů vábniček a pomůcek pro vábení, popularizátory vábení zvěře a všechny ty, kteří mají zájem o osvětu a propagaci lovu a obeznávání zvěře vábením.
 
Klub chce propagovat a popularizovat nejen vábení zvěře jakožto specifickou mysliveckou dovednost, ale i myslivosti a činnosti myslivců mezi nemysliveckou veřejností
 
Samozřejmostí při aktivitách vábičů zvěře je propagace myslivecké etiky a dobrých mysliveckých mravů, tradic a zvyků při provádění myslivosti a při praktickém používání metod vábení zvěře.
 
Klub chce vytvářet podmínky pro odbornou a vzdělávací činnost členů, získávat nové členy prostřednictvím kurzů ve vábení zvěře.
 
Klub se také zásadním způsobem společně s redakcí časopisu Myslivost podílí na pořádání Mistrovství republiky ve vábení jelenů a dalších soutěží ve vábení a vytváření podmínek pro realizaci dalších soutěží a kurzů ve vábení zvěře.
 
Zájemci o členství v klubu si mohou napsat o přihlášku na klubvabicu@myslivost.cz
 
Další informace na www.klubvabicu.cz
 
Organizační řád Klubu vábičů zvěře ČMMJ
 


Partneři webu

Petice Vraťme život do krajiny Honitba roku Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.