Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

Sellier & Bellot

Sellier & Bellot

Akciová společnost Sellier & Bellot se v České republice řadí k předním strojírenským firmám. Významné postavení si udržuje i na evropských a zámořských trzích, kam vyváží více než 70% své produkce.

 

Ve své 181 leté historii prošla tato společnost několika zásadními změnami, ale i v nepříznivých podmínkách si vždy udržela své výsadní postavení. V současné době se Sellier & Bellot a.s. spolu se svými dceřinými společnostmi Sellier & Bellot Trade a.s. a Sellier & Bellot stroje, s.r.o. zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a distribucí střeliva, pyrotechnických výrobků, speciálních zařízení, nástrojů a měřidel, a také výrobou balicích, plnicích a jiných speciálních strojů.

Škála výrobků dodávaných touto společností zahrnuje tyto druhy střeliva: brokové náboje pro střelbu na cíl i pro lov puškové náboje se středovým zapalováním střelivo do ručních střelných zbraní náboje s okrajovým zapalováním náboje do jatečních pistolí slepé/cvičné náboje střelivo do malých vojenských zbraní odpalovací příslušenství (např. bleskovice, bezpečnostní zápalnice, roznětky, atd.)

Výroba nástrojů, včetně výrobků přesného strojírenství, se zaměřuje na tyto oblasti: lisovací, tvářecí a řezací nástroje zápustky a zápustkové bloky řezací nástroje a upínadla lisovací formy pro lisování umělých hmot měrky a měřící zařízení díly a zařízení z oblasti přesného strojírenství.

Podnikatelský záměr společnosti pro tento rok, na nějž připadá 181. výročí založení firmy, vychází z předpokladu dalšího zvýšení ziskovosti obchodních aktivit a rozvoje hlavních výrobních odvětví. Činnosti výzkumu a vývoje se proto zaměřují na zlepšování jakosti výrobků a zvyšování produktivity práce, ale i na rozšiřování výrobních kapacit. Náročné úkoly stojící před vedením firmy i jejími technickými pracovníky vycházejí z požadavků na rychlou modernizaci výrobních postupů společnosti tak, aby splňovaly standardy platné v zemích NATO, a z potřeby vypracovat nové projekty, které by řešily uspokojování budoucích potřeb českých ozbrojených sil.

Výrobky se značkou Sellier & Bellot byly vždy proslulé vysokou jakostí, přesností, spolehlivostí a bezpečností. Skvěle se osvědčily na Olympijských hrách 2000 a 2004. Mezi sportovci ve střeleckých disciplinách by se stěží našel jediný, který by značku Sellier & Bellot neznal. Celým generacím českých myslivců přinesly výrobky této značky mimořádné potěšení z lovu. Mezi českými sportovci, kteří se společností úzce spolupracují, najdete olympijské vítěze, světové a evropské šampióny i vítěze světového poháru (viz přehled výsledků dosažených na šampionátech se střelivem Sellier & Bellot).

V roce 1988 založila společnost stálou expozici sportovní a lovecké střelby v muzeu vlašimského zámku, která je jedinečná nejen v rámci České republiky, ale i v evropském a v celosvětovém měřítku.

Společnost Sellier & Bellot je rovněž členem Sdružení evropských výrobců sportovního střeliva (The Association of European Manufacturers of Sporting Ammunition - AFEMS).

Odkaz: http://www.sellier-bellot.cz

 
Národní myslivecké slavnosti 2018 Navštívili jste letos naše Národní myslivecké slavnosti a jak jste byli spokojeni?
 
82
 
11
 
103


Partneři webu

Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.