Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

ME v LOVECKÉ KOMBINACI 2014

ME v LOVECKÉ KOMBINACI 2014 Ve Finsku

ME v LOVECKÉ KOMBINACI 2014. Ve Finsku naše družstvo opět nenašlo přemožitele a ing. Martin Šlechta kraloval evropským kulovým střelcům. Letos se ve Finském Hirvihaara konalo v pořadí již sedmé ME v lovecké kombinované střelbě. Díky speciálním kulovnicím CZ 527 Varmint v ráži 222 Remington z České Zbrojovky Uherský Brod a.s., optice ZD 6-24 x 56RD se speciálně vyvinutými kříži z Meopty – optika Přerov s.r.o. a excelentnímu přesnému střelivu Match v ráži 222 Remington ze Sellier & Bellot a.s., slavilo naše družstvo opět triumf na tomto setkání nejlepších všestranných střelců Evropy. Naše družstvo ve složení: Jan BUKSA, ing. Jindřich KOŘÍNEK, Karel KOTRC, ing. Martin ŠLECHTA, Tomáš STANĚK a Pavel ZÁZVORKA po třetí v řadě získalo titul absolutních mistrů Evropy v kombinaci před družstvy Rakouska a Finska. Rovněž po třetí v řadě naše družstvo zvítězilo ve střelbě z kulovnice. Další místa na stupních vítězů patřila Německu a opět Finsku. V brokové střelbě naši reprezentanti opět zabodovali. Oproti loňskému ME si výrazně polepšili a přivezli stříbrné medaile. Nejlepšími ve střelbě z brokovnice byli letos Rakušané a střelci z Maďarska skončili těsně za námi na místě třetím. V jednotlivcích se také naši střelci neztratili. Tomáš STANĚK se stal druhým mužem Evropy v kombinaci a to 5 bodů za vítězným Andrasem Vargou z Maďarska. Rakušan Helmut Rooskopf se musel spokojit s příčkou třetí. V první desítce jsme ještě měli Pavla ZÁZVORKU na místě čtvrtém. Obrovským úspěchem však byl výkon naší kulové jedničky Martina ŠLECHTY, který se letos po výkonu 200 a 197 bodů stal kulovou jedničkou i v Evropě. Druhý Pekka Karhunen z Finska a třetí Roger Pettersson ze Švédska se museli sklonit před jeho výkonem. V první desítce jsme ještě měli na devátém místě opět Pavla ZÁZVORKU. V brokové střelbě se do první desítky dostal pouze Tomáš STANĚK na sedmé příčce s výsledkem shodným jako čtvrtý brokař v pořadí. V soutěži veteránů opět Honza BUKSA ukázal, že patří k evropské špičce a veze domů bronz za třetí místo. Na závěr musím konstatovat, že pořád máme nejlepší všestranné střelce v Evropě a chtěl bych všem reprezentantům poděkovat za jejich výkon. Dále poděkovat všem naším partnerům za vybavení a materiální pomoc. Škoda, že finanční podpora není na takové úrovni, jak by si tito střelci díky svým výkonům zasloužili. Ing. Antoním ČECH – vedoucí reprezentace

Autor: LK

Fotogalerie

 
Národní myslivecké slavnosti 2018 Navštívili jste letos naše Národní myslivecké slavnosti a jak jste byli spokojeni?
 
82
 
11
 
103


Partneři webu

Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.