Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

První závod v terénním střílení u nás se vydařil

První závod v terénním střílení u nás se vydařil
 
V neděli 11. srpna se ve Světnově u Žďáru nad Sázavou a za opravdu afrického počasí konala Velká cena CK Velma, třetí ze závodů započítávaných do seriálu kulových závodů. Vítěz tohoto závodu tradičně obdrží 8-denní pobyt na loveckém safari v Jihoafrické republice a to na lovecké farmě hlavního sponzora pana Jana Velíka. Tentokrát tento kulový závod byl čistě TERÉNNÍM STŘÍLENÍM inspirovaným tímto nádherným sportem, které má právě na Africkém kontinentě velkou popularitu.
Střílelo se šest disciplín na terče gongu, antilopy, kňourů, kamzíka, srnce a lišky. Z různých poloh a s použitím různých opor. Vzdálenosti byly od 90 do 280 metrů. Střílelo se vždy po 5 výstřelech na každý z terčů a časový limit byl 90 sekund. Pokud se střílela jedna rána, a pak se měnila poloha, byl na ni čas 30 sekund a na dvě rány 1 minuta. Naše mezinárodní terče měly přemalovány kruhy po vzoru terčů afrických, a ty více odpovídají skutečné ranivosti a maximální zásah je ohodnocen 30 body. Na terčích jsou však i body minusové.
Ing.Martin Šlechta opět potvrdil, že je naší kulovou jedničkou a jasně zvítězil úžasným nástřelem 850 bodů z 900 možných. Druhou příčku obsadil bezchybnými nástřely v závěru soutěže Pavel Hruška (750 bodů) a třetí místo patřilo vyrovnaným výkonem Antonínu Čechovi (710 bodů). Hranici 700 bodů překonal ještě Ondřej Borák se 705 body.
Pro zpestření se střílela i soutěž tříčlenných družstev. V této soutěži suverénně patřila první dvě místa rozdělenému reprezentačnímu družstvu, které plně zúročilo své zkušenosti ze závodu z JAR v roce 2011 a ze závodu v loňském roce, kdy jsme hostily nejlepší terénní střelce JAR u nás, a tento náš výběr naše hosty porazil. Především díky novým zbraním z CZUB a vynikajícím optikám ZD 6-24x56 z Meopty Přerov se trojice Matrin Šlechta, Ondřej Borák a Antonín Čech umístila před Jindrou Mahelem, Petrem Valchářem a Miroslavem Náhlíkem. Třetí příčku obsadilo družstvo ve složení Zdeněk Petrůj, Miroslav Forró a Martin Hlusička.
Všech 29 závodníků bylo tímto střílením nadšeno. Všichni se již těší na Velkou cenu Vysočiny, která bude opět terénním střílením. Přijeďte tedy i vy do Světnova 27. 10. 2013.

Autor: LK

Přiložené dokumenty

 VC-CK-Velma---Jednotlivci (jpg - 2,61 MB)
 VC-CK-Velma---Druzstva (jpg - 2,66 MB)

Fotogalerie

 
Národní myslivecké slavnosti 2018 Navštívili jste letos naše Národní myslivecké slavnosti a jak jste byli spokojeni?
 
87
 
11
 
105


Partneři webu

Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.