Gratulujeme našim trubačům

V německém městě Suhl uprostřed Durynského lesa, proslulém výrobou loveckých zbraní i motocyklů Simson, se v sobotu 7. října konalo 3. mistrovství Evropy mysliveckých trubačů. MEMT probíhá podle pražské deklarace z roku 2014 každé dva roky a nominují se na něj vítězné soubory národních soutěží mysliveckých trubačů v ladění B a Es, resp. D. Letošního MEMT se zúčastnilo 12 souborů in B a 8 souborů in Es ze šesti evropských států. Českou republiku reprezentovali Povltavští trubači v ladění B, Velký Es soubor ČMMJ v ladění Es a Jihočeští trubači v obou laděních.

Čeští trubači byli na ME mysliveckých trubačů v německém Suhlu úspěšní. Z šesti možných cen přivezli hned tři. V kategorii v ladění B získali soubory Povltavští trubači a Jihočeští trubači titul vicemistra Evropy. V kategorii v ladění Es pak soubor Jihočeští trubači zvítězil a stal se Mistry Evropy. Náš Velký Es souboru ČMMJ obsadil v Es laděn 4. místo a finále souboru uniklo o pouhých 6 bodů. I to v náročné konkurenci 20 souborů z 6 států byl úspěšný výsledek.

ME kromě soutěže bylo také společenským setkáním s bohatým doprovodným programem. Pátečního večerního koncertu se nakonec zúčastnily všechny soubory. V karmínově rudé záři zapadajícího slunce se z vrcholu Rinberg nesly tóny loveckých rohů nad celým městem a jeho okolím. V pozdních hodinách bylo možné slyšet pozdravy říjících jelenů. Ranní průvod trubačů prošel historickým centrem Suhlu a v rámci galavečera jsme spolu s ostatními oslavili 100 leté výročí založení ČMMJ a naši zástupci ČMMJ předali DJV a LJV Thüringen pamětní medaile. Další setkání evropských trubačů se uskuteční v roce 2025 v Polsku.