Novinky

  • ČMMJ
  • Akce
  • 6. 12. předáme petici ministrovi zemědělství
koroptev

6. 12. předáme petici ministrovi zemědělství

Více než 50 000 lidí se postavilo za petici České společnosti ornitologické a Českomoravské myslivecké jednoty Vraťme život do krajiny, která upozorňuje na to, jak česká krajina trpí vinou intenzivního zemědělství a žádá ministra zemědělství o vytvoření podmínek pro zemědělce, aby mohli hospodařili s ohledem na krajinu a život v ní. Ministr Miroslav Toman nás přijme 6. prosince v 8.00, abychom mu petici předali. Přijďte nás podpořit.

Přijďte na předávání petice za zdravé zemědělství a pozvěte i své přátele a známé.

Rádi bychom, aby pan ministr viděl, kolika z nás záleží na naší zdravé krajině, a proto vás chceme na předávání přizvat. Zároveň chceme, abyste u předání byli i vy, protože úspěch petice je z velké části zásluha vás všech, našich podporovatelů.

Šestého prosince od 8.00 před budovou Ministerstva zemědělství, Těšnov 65/17, Praha.

Přineste si transparenty a plakáty, které budou vyjadřovat, proč chcete zdravou krajinu místo intenzivního zemědělství. Akci bude moderovat analytik a ekolog Vojtěch Kotecký, účast přislíbili i soukromí zemědělci a osobnosti podporující petici.

Přidejte se k události na Facebooku ZDE a pozvěte své známé.

Petice je poslední příležitost ovlivnit, jak se u nás bude v následujících letech hospodařit a jestli se nám podaří rozdělit velké scelené lány na menší pole přátelská pro nás, pro živočichy i pro krajinu. Právě se rozhoduje o nové podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020. Může se nám podařit do ní zahrnout opatření důležitá pro přírodu a zároveň přátelská pro zemědělce, kteří hospodaří šetrně a s rozumem. Zemědělství a příroda mohou být v souladu.

Těšíme se na vás a děkujeme vám za podporu.