Novinky

Safepartner

Sleva 15 % na zabezpečení vozidel SAFE partner

Mezi partnery ČMMJ se nedávno zařadil výrobce automobilových zabezpečovacích systémů a ochranných prvků podvozků, společnost SAFE partner. Členům ČMMJ nabízí slevu 15 %.

Snaha o zabezpečení automobilů proti krádeži je zřejmě stejně stará jako automobily samotné. Ve zkratce vám představíme několik produktů z oblasti zabezpečení od společnosti SAFE partner s.r.o.

SAFE KESSY CHIP je klasickým elektronickým zabezpečením chránícím vozidla s bezklíčovým ovládáním proti krádeži i vykradení. Kombinovaný produkt SAFE SNOOPER slouží jako prevence, resp. lokalizační vyhledávací systém. V neposlední řadě si můžete vybrat klasický a léty prověřený mechanický zámek řazení nebo volantu.

Nekradou se ale jen automobily. Časté je i vykrádání dodávek, kde cena nákladu mnohdy přesahuje cenu vozu. SAFE CARGO spolehlivě uzamyká dveře nákladového prostoru. Jako doplněk, ale velmi důležitý, zmíníme ochranu podvozkových částí SAFE PLATE.

SAFE KESSY CHIP

Moderní bezklíčové systémy, kterými automobilky zvyšují komfort pro řidiče, vyžadují moderní HI-TECH řešení k ochraně před (reálně) možnou krádeží či vykradením automobilu. Signál bezkontaktního klíče lze „prodloužit“ speciálním zařízením zvaným keyless extender. Vozidlo zaparkované před domem s klíčem uvnitř domu tak lze i během několika vteřin otevřít, nastartovat a ukrást. Videí s krádežemi automobilů za pomoci přenosu signálu klíče na velkou vzdálenost od majitele k jeho zaparkovanému vozidlu je na internetu nespočet.

I kdyby právě váš vůz zloději nechtěli rovnou ukrást, přenesený signál klíče jim umožní automobil otevřít. V tom okamžiku se stávají dostupnými váš počítač, zavazadla a jakékoli ostatní předměty uvnitř vozidla. Co kdyby ale bylo možné klíč „uspat“? Jeho signál by se tak stal nepřenositelným. Přesně tuto funkci plní SAFE KESSY CHIP.

Chip vložíte do klíče. Pokud je klíč v pohybu, funguje standardně. Pokud klíč odložíte, pohybový senzor, kterým je čip osazen, po definovaném čase odpojí baterii klíče a signál klíče se stane neidentifikovatelným až do doby, kdy klíčem opět pohnete. Chip dokážete v mnoha případech do klíče vložit i sami. Ani do samotného vozidla není třeba zasahovat či cokoliv dalšího instalovat. Neomezuje komfort bezklíčového ovládání a jako malý bonus šetří baterii v klíči.

Schéma možného zneužití bezklíčového ovládání - Safe partner
Schéma možného zneužití bezklíčového ovládání

SAFE SNOOPER

Pokud vám automobil byl ukraden, ale máte v něm instalovaný SAFE SNOOPER, máte velmi reálnou šanci na přesnou lokalizaci vozidla, a tím i jeho dohledání. Krabička malých rozměrů, kterou můžete v automobilu, motocyklu, bagru či přívěsu umístit na nejrůznější místa, dokáže při aktivaci odesílat souřadnice o své poloze. Zařízení má vlastní zdroj napájení a vlastní SIM kartu, která komunikuje s vaším zařízením (PC, tablet, telefon). SAFE SNOOPER je autonomní zařízení – ani v nejmenším tedy neomezuje záruku na vozidlo poskytovanou výrobcem. Ve vozidle jej zloději velmi obtížně lokalizují, energeticky je nenáročné a hlavně – akceptují jej pojišťovny! V neposlední řadě je výhodou, že jej dle potřeby můžete přemisťovat mezi rodinnými či firemními vozy.

Léty prověřenou klasikou je MECHANICKÝ ZÁMEK řazení nebo zámek volantové tyče. Ocelová konstrukce je skryta pod středovým panelem uvnitř vozidla nebo jinde v interiéru. Zámková vložka obvykle velmi vysoké kvality spolehlivě odolá různým sofistikovaným metodám a pokusům o překonání.

SAFE CARGO

Vykrádání dodávkových automobilů, které převážejí náklad mnohdy převyšující cenu vozidla, není ničím výjimečným. SAFE CARGO je klasický mechanický zámek znemožňující vniknutí do nákladového prostoru dveřmi. Robustní kovová konstrukce s ocelovým blokovacím trnem je osazena zámkovou vložkou MUL-T-LOCK nejvyšší kvality, která odolá jak odvrtání, tak vyhmatání. Montuje se na zadní křídlové i boční posuvné dveře. Uzamknete je pohodlně bez použití klíče „push to lock“. Jeden, společný klíč pro oba zámky je samozřejmostí. Mimochodem, dá se použít i jako zámek na garážová vrata.

Zabezpečení dodávkových automobilů - Safe cargo
SAFE Cargo

A něco do terénu

Společnost SAFE partner kromě ochrany vozidel před krádeží nabízí i ochranu podvozkových částí vozidel před mechanickým poškozením. Jízda v terénu nebo na kamenitých vozovkách přináší riziko poškození motoru či převodovky (o proražené olejové vaně jsme jistě slyšeli všichni), diferenciálu nebo i palivové nádrže. I pod vozidlem je spousta komponent, které je dobré ochránit před poškozením. Produkt SAFE PLATE zahrnuje ocelové nebo hliníkové plechy, které spolehlivě kryjí podvozkové části vozidel. Pro konkrétní typy vozidel jsou vyvinuty plechy, které se montují bez zásahu do konstrukčních částí podvozku (žádné vrtání!).

Ochrana podvozkových částí SAFE partner
Ochrana podvozkových částí

Každé ze zařízení, která jsme výše představili, může fungovat samostatně. Ještě vyšší úroveň zabezpečení lze dosáhnout kombinací jednotlivých systémů, elektroniky s mechanikou, mechaniky s GPS apod.

Více se o možnostech zabezpečení dozvíte na stránkách společnosti www.safepartner.cz nebo přímo na emailu vasb@fnsrcnegare.pm. Slevu získáte po předložení členského průkazu. Pokud členský průkaz nemáte, můžete si jej vytisknout po přihlášení do systému Diana.