Svatohubertská mše svatá – informace

V sobotu 4. 11. od 17.000 hodin v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na nádvoří Pražského hradu se uskuteční Svatohubertská mše svatá.

Pro důstojný ráz a hladký průběh této sváteční události, kterou bude vysílat přímým přenosem Česká televize na programu ČT2, je žádoucí seznámit se s několika informacemi.

Link přenosu ze mše zde:

Svatohubertská mše ke 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty – Bohoslužby v České televizi | Česká televize (ceskatelevize.cz)

Jak se dostanu na místo?

Parkování v blízkosti Pražského hradu není možné, doporučujeme MHD nebo využití taxi služby.

Kudy na Hrad? – Pražský hrad pro návštěvníky

Toalety jsou na Pražském hradě zpoplatněné (od 10 Kč) a jsou umístěny mimo katedrálu.

Jaké bude uspořádání v katedrále?

Od 16.00 hodin bude katedrála zpřístupněna pro návštěvníky Svatohubertské mše. (Do této doby, cca 2 – 3 hodiny bude katedrála uzavřena pro přípravu mše a přímý přenos České televize ).

Prosíme, na mši se dostavte minimálně půl hodiny před zahájením tj. nejpozději v 16:30 hodin.

V přední části katedrály (příčná loď) jsou rezervovaná místa pro hosty. V druhé části katedrály (nová část) na předních místech se usadí průvod. Ostatní jsou volná pro návštěvníky. Kapacita katedrály je 3000 osob včetně stání.

Průvod jde pouze katedrálou. Organizátor: Petr Šeplavý +420 774 423 033

Virtuální prohlídka – Pražský hrad pro návštěvníky

Jak se na mši obléknout a jak se chovat?

Kostel je místo bohoslužby, když do něj člověk vstupuje, musí překročit práh mezi běžným a posvátným světem. Na znamení úcty muži tradičně odkládají pokrývku hlavy. (ženy nemusí). Na mši se oblékněte svátečně, pro takovou příležitost je vhodná i myslivecká uniforma. Při mši prosíme, vypněte svoje mobilní přístroje a nekonzumujte žádné potraviny ani nápoje, abyste nerušili duchovní atmosféru. Psi jsou povoleny pouze pro stráž a průvod.

Věříme, že s úctou a pokorou, na nejpamátnějším místě dějin naší státnosti vzpomeneme na generace myslivců a lesníků, kteří věnovali ve prospěch myslivosti a stavovské organizace svůj um, znalosti, srdce a lásku.

Přejít na začátek