Výsledky IV. kola Běžícího kňoura

Dne 9. září proběhl pod vedením Českomoravské myslivecké jednoty a Mysliveckého spolku Hradisko Hlavnice na Celostátní přebor ČMMJ IV. kolo Běžící kňour – Pohár ČMMJ ve střelbě z kulovnice na střelnici Bahňák Hlavňice – OMS Opava.

Počet účastníků 43 (4 Open, 39 Myslivci)

Hlavní rozhodčí Libor Kořistka

Průběh závodu:

Závod začal podle časového rozpisu a po odstřílení prvních pěti střelců se rozeběhl i doprovodný závod na Compak sporting. Bohužel po odstřílení dvanáctého střelce na běžícího kňoura doslo k závadě na elektrickém ovládání terče. Pořadatelé se závadu snažili odstranit, ale ta byla většího rozsahu než se předpokládalo a terčové zařízení se nepodařilo opravit.

Po domluvě s hlavním rozhodčím jsme přistoupili k náhradnímu řešení. Výsledek střelců, kteří stihli odstřílet se musel anulovat a všichni stříleli náhradní závod 10 ran kulovnicí na 50 metrů na redukovaný terč kňoura z volné ruky.

V obou kategoriích byly uděleny poháry (ČMMJ), medaile (pořadatel), věcné ceny (Kahles), diplomy a vítězům zdobený půllitr. V Opavě byly vyhlášeny i samostatné kategorie pro dámy a juniory, ti však v celkovém hodnocení budou zařazeni do kategorie Myslivci.

Z důvodu zdržení při odstraňování poruchy proběhlo vyhlášení kolem sedmé hodiny večer.

Přejít na začátek